Postinumeroalue · Porvoo

06850 Kulloo

Tulot, asukkaat, ikärakenne ja koulutus

Asukkaat7koko maa 5 635 971
Mediaanituloei julkaista
Keski-ikä–koko maa 44 v
Korkeakoulutetut0 %koko maa 36 %

Postinumeroalueella 06850 Kulloo (Porvoo) asui 7 ihmistä vuoden 2024 lopussa.

Alueen pinta-ala on 14,6 km², joten asukkaita on 0,5 neliökilometrillä, mikä on harvaan asuttua seutua.

Alueen tulotietoja ei julkaista, koska alueella asuu niin vähän ihmisiä, että yksittäiset henkilöt voisivat olla tunnistettavissa.

Korkeakoulututkinto on 0 %:lla 18 vuotta täyttäneistä (koko maa 36 %).

Alueella on 1 asuntokuntaa, keskimäärin – henkeä taloudessa, ja 0 % asuu omistusasunnossa.

Vertaa omia tulojasi alueen 06850 mediaaniin →

Tulot

Tulotietoja ei julkaista tietosuojasyistä, koska alueella on vähän asukkaita.

Koulutus

Korkein suoritettu tutkinto, 18 vuotta täyttäneet (7 henkeä).

Vain perusaste0,0 %
Ylioppilastutkinto0,0 %
Ammatillinen0,0 %
Alempi korkeakoulu0,0 %
Ylempi korkeakoulu0,0 %

Alue Koko maa

Pääasiallinen toiminta

Työlliset0,0 %
Työttömät0,0 %
Opiskelijat0,0 %
Eläkeläiset0,0 %
Lapset 0–140,0 %
Muut0,0 %

Alue Koko maa

Asuminen

Asuntokunnat1
Henkeä / asuntokunta–
Omistusasunnoissa0 %
Vuokra-asunnoissa0 %
Asuntojen keskikoko80,4 m²
Kerrostaloasuntoja0 %
Kesämökit12
Työpaikat alueella3 942

Porvoo: väkiluku, ennuste 2045 ja avainluvut →

Muut alueet: Porvoo

  1. 06750 Tolkkinen33 923 €
  2. 06830 Kulloonkylä33 008 €
  3. 07110 Hinthaara32 363 €
  4. 07310 Sannainen31 370 €
  5. 06650 Hamari30 990 €
  6. 06500 Saksala-Suomenkylä30 832 €
  7. 07320 Jakari-Sannäs30 783 €
  8. 06530 Kerkkoo30 372 €
  9. 07350 Gäddrag30 055 €
  10. 06450 Eestinmäki-Ernestas30 014 €
  11. 06200 Porvoo itäinen29 937 €
  12. 07280 Ilola29 819 €

Kaikki 24 aluetta →

Lähimmät postinumerot

  1. 06650 Hamari30 990 €
  2. 06750 Tolkkinen33 923 €
  3. 06830 Kulloonkylä33 008 €
  4. 06880 Kärrby30 370 €
  5. 06950 Emäsalo29 326 €
  6. 07110 Hinthaara32 363 €

Lähde: Tilastokeskus, Paavo – postinumeroalueittainen avoin tieto (julkaisu 2026; tulot vuodelta 2024, väestö 2024). Aineisto on lisensoitu CC BY 4.0 -lisenssillä. Tulot ovat käytettävissä olevia rahatuloja eli tuloja verojen ja maksujen jälkeen, ja ne koskevat 18 vuotta täyttäneitä.